Jak czuć się bezpiecznie?

Jak czuć się bezpiecznie?

Przebywając w domu czujemy się bezpiecznie, gdyż jest to nasze miejsce w którym spędzamy większość naszego czasu. Nie przychodzi nam do głowy, że w takim momencie może ktoś do nas wejść w biały dzień i nas okraść. Jednak zdarzają się takie przypadki, jedziemy na zakupy czy wychodzimy do pracy, więc nasz dobytek zostaje bez ochrony. Tak jest też w przypadkach kiedy wyjeżdżamy na wakacje, weekendy, majówkę. W tej sytuacji można prosić oczywiście sąsiadów czy też rodzinę o wgląd na nasz dom jednak nie daje to nam stu procentowej pewności, że po powrocie zostanie on w nienaruszonym stanie z wszystkimi rzeczami. Dłuższe wyjazdy, to najlepsza prowokacja dla złodzieja czyhającego na nasz dom. Najskuteczniejszą z ochron jest montowanie alarmów niekoniecznie drogich i skomplikowanych.

Z pewnością wybierając alarm do naszego domu zadajemy sobie podstawowe pytanie: który wybrać? Oczywiście osoby specjalizujące się w tej dziedzinie mogą doradzić jak najlepiej i spełnić wasze oczekiwania. Wiele firm posiada alarmy bezprzewodowe i jednym z nich jest AW1, które są najprostszym rozwiązaniem na zabezpieczenie, ponieważ jak większość innych alarmów posiada czujnik ruchu. Można go uruchomić z aplikacji mobilnej jak i również pilotem który jest w zestawie. Zaprojektowany został na potrzebę Plug&Play dzięki czemu możemy pobrać aplikację, skonfigurować WiFi po czym sparować akcesoria ze stacją bazową.

Innym dobrym zabezpieczeniem jest alarm firmy Chuango H4, który niewiele się różni od systemu zabezpieczającego wspomnianego wyżej, jednak posiada jedną dodatkową rzecz – slot na kartę SIM. Dzięki temu możemy z aplikacji mobilnej po połączeniu się z WiFi kontrolować ten system. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, gdyż w przypadku gdyby coś się działo z domem, otrzymujemy od razu powiadomienie na aplikacji. Dodatkowo jeszcze system ten posiada inteligentną wtyczkę, dzięki której możemy ustalić automatyczne uruchamianie np. lamp przy naszym domu, by sprawiał wrażenie że ktoś w nim jednak przebywa podczas gdy nas nie ma na dłużej.

Comments are closed.