Najczęstsze problemy z telefonem

Najczęstsze problemy z telefonem

Niestety w dzisiejszych czasach nie możemy liczyć na telefon, który posłuży nam przez wiele lat. Dawniejsze tak zwane już teraz „cegły” może i nie miały kolorowego wyświetlacza i nie były płaskie prawie jak kartka papieru, jednak działały bez zarzutu pomimo tysiąca upadków, a bateria potrafiła trzymać nawet i tydzień. Dziś zmagamy się z wiecznie rozładowanym telefonem, zacinaniem się, brakiem dostępu do Internetu itp. Poniżej przedstawimy wam listę najczęściej występujących błędów w naszych smartfonach oraz jak ich zapobiec.

Szybko rozładowująca się bateria – Wcale nie musi być to problem, jeśli potrafimy dobrze użytkować swój telefon. Najwięcej energii zabiera ekran, dlatego w tym przypadku powinniśmy wejść w ustawienia jasności i zmniejszyć ją na tyle nisko ile jesteśmy w stanie przyjąć dla swojego wzroku. Wiadomo, że przy dużym świetle niewiele zobaczymy na swoim ekranie jeśli będzie całkiem przyciemniony, ale jeśli znajdujemy się w ciemniejszym pomieszczeniu to warto pomniejszyć sobie jasność. Drugą rzeczą która „zżera” nam baterie jest złe oprogramowanie. W przypadku złej konfiguracji, potrafi nam znacznie szybciej spaść energia i w tym przypadku pomóc może jedynie aktualizacja oprogramowania przez producenta telefonu lub wgranie nieoficjalnego oprogramowania. Niestety nie jest to dobrym rozwiązaniem jeżeli posiadamy telefon na gwarancji, gdyż przy opcji lewego oprogramowania się ją traci. Kolejnym czynnikiem który zabiera nam energię jest korzystanie z WiFi, więc jeżeli już musimy skorzystać na telefonie z Internetu, to najlepiej na krótką chwilę.

Nagrzewający się telefon – Najczęściej to występuje podczas gdy mamy uruchomioną jakąś grę, ponieważ procesory odpowiadające za grafikę intensywnie pracują. W takim wypadku lepiej wyłączyć grę i poczekać, aż temperatura urządzenia spadnie i dopiero wtedy wrócić do dalszej gry. Nagrzewanie telefonu może być również spowodowane złą optymalizacją systemu. Jeżeli natomiast telefon się nagrzewa bez powodu, to niestety należy udać się do serwisu.

Problem z mikrofonem – Nie słyszysz rozmówcy, albo rozmówca nie słyszy ciebie? Problem niestety ten występuje dość często w w androidach  i nie zdajemy sobie czasem sprawy jaka jest przyczyna. Pomyśleć by można, że to jakaś usterka w telefonie i trzeba koniecznie oddać telefon do naprawy. Nie zawsze! Bywa, że problem leży po stronie systemu operacyjnego. Wystarczy zrestartować telefon lub wyzerować pamięć telefonu, czyli przywrócić ustawienia fabryczne. Jeżeli nic z powyższych rzeczy nie pomaga, to wtedy możemy zrzucić winę na usterkę techniczną.

Problem z ładowaniem i portem USB – Często się zdarza, że nasz komputer „nie widzi” urządzenia które podłączamy. W tym wypadku jest kilka opcji, które powinny pomóc. Przede wszystkim ekran telefonu musi być odblokowany i aby komputer mógł go wykryć należy zmienić tryb połączenia na „przesyłanie plików”. Sprawdź dodatkowo czy używasz oryginalnego kabla, który był załączony razem z telefonem. Jeżeli to nie pomoże, to można spróbować z innym kablem by sprawdzić czy czasem nasz oryginalny nie jest uszkodzony. Są to najprostsze metody wykrywania telefonu w komputerze. Jeżeli chodzi zaś o problemy z ładowaniem, to może to być przyczyna zepsutej ładowarki lub portu. W przypadku ładowarki, należało by zakupić nową, niestety jeśli jest zepsuty port to nie obędzie się bez naprawy serwisowej.

W powyższym artykule zostało przedstawionych zaledwie kilka problemów i w przypadku, gdy nie znalazłeś tu swojego, albo powyższe rozwiązania nie pomagają, to zapraszamy do kontaktu z nami, gdzie doradzimy wam co zrobić.

Leave a Comment